DEBRA

Firma Debra oferuje systemy siatek bezpieczeństwa do zbiorowej ochrony osób przed upadkiem z wysokości.

Jako jedyni na polskim rynku zadbaliśmy, aby nasze systemy siatek bezpieczeństwa posiadały badania na zgodność z wymaganiami normy PN-EN 1263-2 wydanymi przez Politechnikę Ślaską.

Debra dostarcza kompletne zestawy dostosowane do potrzeb klientów na wynajem i sprzedaż.

Languages/języki: English version Wersja polska

 

 


Siatkowe pomosty robocze NetProtect

Siatkowe pomosty robocze NetProtect są alternatywą dla różnego rodzaju rusztowań wiszących czy nawet budowanych na odpowiednią wysokość. Z siatkowych pomostów roboczych można wykonać wszelkiego rodzaju prace montażowe. Pozwalają także swobodnie wykonywać prace pod konstrukcjami, na których są zamontowane. Dzięki temu są tańsze w porównaniu do rusztowań, pozwalają także na szerszy front prac na placu budowy.

Siatkowe pomosty robocze NetProtect bardzo dobrze sprawdzają się przy pracach wyposażeniowych różnego rodzaju zadaszeń (np. zadaszeń stadionów itp.) lub hal (po zamontowaniu podstawowej konstrukcji) i podobnych budowli. Dodatkowo spełniają rolę zabezpieczenia przed upadkiem pracowników, którzy nie muszą już stosować indywidualnych środków ochrony przed upadkiem. Tym samym zyskują swobodę przemieszczania się, a w związku z tym sprawniejsze i szybsze wykonanie zadanych prac na wysokości.

Siatkowe pomosty robocze są systemami składającymi się z siatek bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 1263-1 i z dodatkowo przewleczonych poprzecznic z pasów napinanych, które mogą być użyte jako ciągi komunikacyjne i miejsca pracy. Miejsca zawieszenia siatek i psów przewleczonych to odpowiednie punkty na elementach budowlanych umożliwiające bezpieczne zamocowanie np. konstrukcje stalowe, wiązary z drewna klejonego, dźwigary żelbetowe z betonu sprężonego, kotwy stalowe itp.

 

Mocowanie siatkowych platform roboczych

Mocowanie siatkowych pomostów roboczych konstrukcji budowli wykonuje się za pomocą lin lub pasów w odległości min 50 cm a liny muszą wykazywać minimalną siłę zerwania 30 kN. Pasy odpowiadać normie EN 12195-1 (urządzenia zabezpieczające ładunek na pojazdach ruchu ulicznego).

 

Pochylenie i odległości

Pochylenie zamontowanych siatkowych pomostów roboczych nie może być większe niż 20 stopni i nie może znajdować się 1,5 m poniżej dolnej krawędzi wykonywanej konstrukcji.

 

Rodzaj stosowanej siatki

Użyte siatki muszą odpowiadać klasie B1 zgodnie z normą PN-EN 1263-1, a wielkość oczka nie może być większa niż 45x45 mm.

 

Sposób montażu i mocowania pasów

Pasy naciągające stosowane jako poprzecznice są przeplatane w siatkę każdorazowo po maksymalnie 10 oczkach. Pasy przeplatane są w odstępach maksymalnie 2 m x 2 m między sobą i 2 m odstępu od krawędzi siatki. Wstępna siła naprężenia w pasie jest wykonywana ręcznie , przy czym na punkty zaczepienia muszą wystąpić poziome obciążenia minimum 2,2 kN.

 

Dopuszczalne zwisy siatkowych pomostów roboczych

Maksymalny zwis siatki przy obciążeniu jedną osobą w najmniej korzystnym miejscu nie może przekroczyć 50 cm. Po dociągnięciu pasów na drugi dzień zwis siatki nie może być większy niż 30 cm.

Galeria

siatkowe_pomosty_05.jpg (312947 bytes)

Instrukcja  montażu jest aktualnie opracowywana.

 


copyright (c) DEBRA | netprotect | kontakt | english version